Tom Hilde podstúpil operáciu členku

Po Andersovi Jacobsenovi je tu ďalší nórsky skokan, ktorý si bude musieť urobiť pred blížiacou sa letnou sezónou nútenú pauzu. Toma Hildeho trápi už od Majstrovstvá sveta vo Val di Fiemme bolesť v členku. Doterajšie vyšetrenia však neukázala žiadny problém, preto sa Hilde musel vo štvrtok v Osle podrobiť operácii.

Bolesť členku sa ozvala na majstrovstvách sveta na tréningu pri hraní volejbalu. Keďže nemal žiadny úraz, nebol dôvod na paniku. Bolesť sa ale náhle znovu objavila a znepríjemňovala Hildemu najmä doskoky. „Je to celkom divné zranenie, pretože to nebolo nikdy extrémne bolestivé a bol som schopný absolvovať všetky tréningy. Cítil som bolesť, ale nie nijako veľkú. Vyšetrenie na magnetickej rezonancii pred časom ukázala, že bolo niečo natiahnuté a obvyklá doba hojenia je 12 týždňov. Keď táto doba uplynula a stále som cítil bolesť, rozhodli sme sa pre operáciu,“ napísal Tom Hilde na svojich oficiálnych webových stránkach.

Počas operácie bola nájdená zjazvené tkanivo na šľache v členku, ktorá pravdepodobne pôsobila bolesť pri pohybe kĺbu. „Myslíme si, že je to správne riešenie problému, ale ešte musíme počkať. Je to veľmi zriedkavé zranenie a v lekárskych učebniciach o tom nič nie je,“ prezradil doktor Torbjoern Haugen pre web nrk.no.

Dlhá pauza nebude po tejto operácii nutná. „Nie je to nič veľkého a najskôr budem schopný zase čoskoro skákať,“ upokojil svojich fanúšikov Hilde, ktorému by tak nemalo nič brániť v príprave na olympijské hry v Soči.

Zdroj: berkutschi.com, tom-hilde.com
Foto: Tom Hilde (autor: Vendula Bittnerová)