Třítýdenní pauza pro zraněného Neumayera

Nešťastný pád potkal Michaela Neumayera při prvním individuálním závodě v japonské Hakubě. Bohužel se neobešel bez zranění, vykloubil si rameno. Pro třiatřicetiletého Němce znamená nepříjemné poranění zřejmě třítýdenní pauzu od skoků na lyžích.

Při prvním ošetření ještě na můstku bylo zjištěno, že si Michael vykoubil rameno. Šokující je, že první, kdo spěchal Neumayerovi na pomoc, byli ředitel FIS závodů Walter Hofer a Sepp Gratzer, který má na starost kontrolu skokanského vybavení. A to proto, že se přímo u můstku nenacházeli žádní zdravotníci!

Rameno již bylo Neumayerovi uvedeno do původní polohy, přesto by měl kalkulovat asi s třítýdenní pauzou od skokanského sportu. „Byla to hloupá nehoda. Už jsem měl za sebou zónu pádu (pozn. red.: místo, kde se závodníkovi odečítají stylové body za pád), když jsem při vyjíždějí spadl a přivodil si zranění levého ramena. Je to velká škoda, neboť se momentálně cítím velmi dobře. Také mě mrzí, že jsem zaostal za pódiem o nějaké dva body,“ prozradil Neumayer. „Dovolenou jsem plánoval tak či tak. Takže dovolená startuje již zítra,“ řekl Michael Neumayer, jenž neztrácí smysl pro humor ani v nepříjemné situaci.

Kvůli zranění byl německý reprezentant nucet vynechat v neděli druhé individuální klání v Hakubě. Po příletu domů čeká Neumayera návštěva nemocnice. „V úterý podstoupí Michael v Obersdorfu vytření doktorem Johannesem Fuchsem. Pak se uvidí,“ doplnil Christian Winkler, který zastupoval v Japonsku hlavního německého trenéra Wernera Schustera.

Zdroj: berkutschi.com, skispringen.som
Foto: Michael Neumayer (autor: Michaela Vondrášková)