Viktor Polášek: „Létání je super!“

Svou očekávanou leteckou premiéru dnes zažil Viktor Polášek. Na mamutu se rozhodně neztratil a výkonem 183 metrů si vytvořil nejen osobní rekord, ale také vysloužil postup do závodu z náročné kvalifikace. Po svých prvních letech byl vskutku plný emocí, o které se s námi vzápětí podělil.

[b]Viktor Polášek[/b] dnes zažil svůj debut na mamutím můstku: [i]„V prvním skoku jsem byl trochu připosr***, ale to je asi normální (smích). Ale teďka ten druhý skok se mi už líbil, byl i lepší z hrany, takový trošku odvážnější. Nějakých těch 183 metrů, to už je hezký,“[/i] pochvaloval si první den novoměstský skokan. Pociťoval zvýšený adrenalin? [i]„No, to jo. Když jsem dopadl po prvním skoku, tak jsem měl tak 220 tep, takže to byla trošku sranda.“[/i] Před prvním skokanem musel Viktor pryč z lavičky, jak se cítil? [i]„To tomu ještě přidalo, to byla taková tečka ještě předtím, než jsem vlastně skočil (smích). Jsem si říkal: „No, teď to dávají dolů, tam je asi moc proti.“ A pak jen vidím, že to šlo o tři nahoru, tak jsem si oddychl, že tam je asi zezadu (smích). To pro mě bylo pozitivní,“[/i] popsal nám své pocity český letecký benjamínek.

Na rozdíl od svých zkušených kolegů zde sbírá nové zážitky: „Ty přesuny jsou hrozný. [i]„Takovýhle den jsem ještě nezažil, vlastně celých těch deset dní je pro mě úplně nových (smích). Je to už náročné, dneska už jsem mezi obědem a odjezdem napůl spal, napůl jsem koukal do telefonu, kdyby se náhodou jelo, takže to bylo takový únavný už.“[/i] Prodloužila mu vidina letů cestu i pocitově? [i]„No, to asi jo. Ale jak říkám, teď už to bylo v pohodě a i předtím myslím, že na první skok jsem to zvládl v pohodě,“[/i] byl se sebou sedmnáctiletý skokan spokojen. Je bájná hranice dvou set metrů již na dosah? [i]„V prvním skoku to bylo hodně daleko, to byl takový pojišťovák. Vyletěl jsem hodně do výšky, tak jsem si říkal: „Jo, to bude daleko“ a najednou mě to přisálo k zemi (smích). Tak jsem si říkal: „Ty jo, těch 200 metrů je hodně daleko.“ Ale teď, jak jsem se k tomu přiblížil o nějakých dvacet metrů, tak už je to o dost blíž. A zítra to snad bude ještě blíž,“[/i] věří Polášek.

Můstek na něj rovněž působí dobře: [i]„Nájezd mi přišel takový zakopaný větší a potom ten let to je něco jiného, to jsem ještě nezažil nikdy, takže to nemám s čím porovnávat (smích), ale je to super,“[/i] netajil nadšení český talent. A jaký by chtěl na konci sezony mít osobní rekord? [i]„Já budu rád za každý skok přes 200 metrů, takže když to bude 200,5, bude mi to úplně stačit (smích). To zas bude první skok něco úplně od začátku v klidu, takže uvidíme. Ale budu se určitě snažit co nejdál!“[/i]

[i][b]Foto: Viktor Polášek [/b](autor: Jan Štěrba)[/i]