Viktor Polášek: „Moc jsem dvoustovce nevěřil“

Viktor Polášek dnes zaznamenal hned dvojnásobné posunutí osobního rekordu okořeněné prvním letem na hranici dvou set metrů. Jak se mu dnešní závod líbil? Odpověď nejen na tuto otázku najdete v následujícím článku.

Cílem [b]Viktora Poláška[/b] bylo především pokoření dvousetmetrové hranice, má tedy již pro letošek splněno? [i]„Jo, jo. I když ten skok nebyl úplně dobrý, tak dvoustovka potěší, no,“[/i] byl spokojený dnes nejmladší český reprezentant. Nebyl po dopadu trochu nervózní, zda skutečně skočil 200? [i]„Říkal jsem si, že mi tak metr bude chybět, takže jsem tomu moc nevěřil. Myslím, že kdyby ten skok byl podobný jako ten první, mohl jsem skočit ještě mnohem dál.“[/i] V prvním a druhém kole panovaly celkem rozdílné podmínky: [i]„Je to těžké, ale všichni to máme stejné. Určitě je dobře, že se takhle počkalo a dopadlo to docela hezky,“[/i] zhodnotil kladně organizátory Polášek.

Který z jeho letů byl dnes lepší? [i]„Technicky mi přišel lepší ten první, ale zase ten druhý byla dvoustovka, takže asi tak (smích).“[/i] Kam tedy bude své rekordy posouvat v následujících dnech? [i]„První bude skákat v pohodě a klidu a pak uvidíme, na co to dá. Když to dá za dvě stě, tak budu dost rád,“[/i] popsal devatenáctiletý skokan. Norsko si nijak speciálně neužívá: [i]„Já v tom nějaký rozdíl nevidím, je to tady hezký, ale další země no (smích). Takových vaflí jsem měl už trošku víc, jsou hrozně dobrý (smích). Už se ale zase těším na změnu, je to takové delší.“[/i] Proběhne v týmu po jeho první dvoustovce nějaká oslava? [i]„Ne, to asi ne. Kluci mi možná pogratulují a to bude všechno,“[/i] myslí již Viktor Polášek na zítřejší individuální závod.

[b][i]Foto: Viktor Polášek [/b](autor: Jan Štěrba)[/i]