Viktor Polášek: „Ultimátní cíl je bodovat v každém závodě“

Start do sezony 2020/2021 v podání českého týmu rozhodně neproběhl podle představ. Nejlepším Čechem byl sice dle očekávání Viktor Polášek, ani on však nedokázal postoupit ani do prvního kola individuálního závodu. Negativně přesto start sezony příliš nevnímá, jak se ostatně můžete přesvědčit v našem rozhovoru!

[b]První víkend je za námi, s jakým pocitem jsi z Wisly odjížděl?[/b]
Pocity mohly být určitě lepší, skákali jsme tak, jak jsme skákali. Připravení jsme ale byli dobře, takže neházíme flintu do žita. Byl to jen první závod a do Kuusama odlítáme s tím, že budeme chtít skákat lépe. Je to těžký můstek, ale když člověk skáče dobře, tak je schopen kdekoliv v pohodě skočit. Uvidíme, jestli si budeme moct ve čtvrtek před závody ještě potrénovat, to by nám hodně pomohlo.

[b]Jak bys srovnal skoky ve Wisle s těmi přípravnými?[/b]
Za mě ty skoky ve Wisle byly určitě horší. Hlavně v pátek, v týmech jsem tréninkový i závodní skok udělal lépe a byly tam už náznaky, že to půjde. S přípravou jsem sice nebyl úplně spokojen, ale už v týmech jsem se dokázal vzpamatovat a ukázat svoje lepší skoky.

[b]Jaké jsi dělal hlavní chyby?[/b]
Ve Wisle to bylo v přechodu do letové fáze za hranou, kde jsem byl víc v křeči, než v trénincích. Pak jsem nenabral potřebnou výšku a rychlost, ale postupně se to zlepšovalo.

[b]Ty tvé lepší skoky by na bodované pozice stačily?[/b]
Myslím, že určitě jo. Myslím, že tomu moc nechybí a teď už ani chybět nebude. Když ukážu to, na co mám, tak se třicítkou bych neměl mít problém. Ultimátní cíl je bodovat každý závod.

[b]Při neúčasti Romana Koudelky se z tebe stala neoficiální jednička, vnímáš to nějak?[/b]
Ne, Roman měl bohužel ta blbá zranění a myslím, že se ho snažíme zastoupit všichni čtyři. Myslím si, že jeho návrat nám hodně pomůže co se týče atmosféry, že se budeme mít o koho opřít.

[b]Jak se tě dotýká testování na covid, z něhož se stala nová rutina?[/b]
Je to sice trošku nepříjemné, ale můžeme být rádi, že to FIS i v této situaci a zorganizovala. Testy jsou už jen maličkost, kterou můžeme přispět k tomu, aby závody byly.

[b]Pravidelně slýcháme, že příprava skokanského týmu byla dobrá, výsledky však často na úvod chybí. Čím to?[/b]
Nevím, jak kdo, ale já jsem o skvělé přípravě mluvil jen předloni, kdy jsem si vyskákal maximum ve Wisle (12. místo, pozn. red.). Je to hlavně tím, že přes léto nemáme porovnání s ostatními, kteří se stejně jako my připravují na maximum a prostě jim úvod sezony vychází líp. Tím, že jsme ve Wisle skákali špatně, si lámat hlavu nebudeme.

[b]Poslední dobou jsi k vidění v rámci online režimu v počítačové hře Deluxe Ski Jump 4, jak dlouho ji hraješ a jaký k ní máš vztah?[/b]
Ještě jako děti jsme hráli trojku, u čtyřky jsme si pak jednou za čas udělali turnaj s klukama na soustředění. Teď vyšla nová aktualizace, tak jsme se rozhodli s klukama hru koupit plnou verzi a podpořit vývojáře. Je to sranda, připojit se na online a potkávat fanoušky skoků. Ostatní kluci z áčka to až tolik neberou, hrají hlavně kluci z juniorů.

[b]Kdo je tedy nejlepším českým virtuálním skokanem?[/b]
To nevím (smích). S áčkem jsme ještě nehráli, ale určitě bych měl výhodu!

[i][b]Foto: Viktor Polášek [/b](autor: Jan Štěrba)[/i]