Wellinger: „Bylo to pro mě skvělé léto!“

Letní Grand Prix 2013 napsala v třetí říjnový den svou poslední kapitolu a nejšťastnější byl v německém Klingenthalu domácí talent Andreas Wellinger. Vítězný závěr letní soutěže znamenal pro mladého Němce celkový titul, jeho první v kariéře. Na pódium posledního klání s ním vystoupali Andreas Kofler a Janne Ahonen.

Neabsolvoval všechny závody, přesto zvítězil. Když skákal, skončil vždy na stupních vítězů. Individuálně vyhrál hned třikrát, přidal i jeden týmový triumf a poprávu si nasadil korunu pro nejlepšího skokana letošního léta. A že toho dosáhl na domácí půdě? To je pro [b]Andrease Wellingera[/b] třešnička na pomyslném dortu. [i]„Cítím se skvěle! Na letní Grand Prix jsem se až tolik nesoustředil, ale samozřejmě to je hezké vyhrát. Jsem rád, že jsem předvedl skoky, které mi dodaly spoustu motivace na zimu. A ta bude hodně důležitá. Tým je nyní v dobré harmonii, ale ostatní národní mančafty jsou taky dobré. Naše příprava byla kvalitní. Teď uvidíme, co přijde v zimě. Předpokladem je samozřejmě zůstat zdravý. Budeme trénovat intenzivně, vše bude třeba sladit se školou, ale motivace pro trénink je větší. Bylo to pro mě skvělé léto a těším se na několik příštích týdnů,“[/i] zhodnotil své působení v nejvyšší letní soutěži reprezentant Německa a klubu SC Ruhpolding. Závěrem šťastný vítěz dodal, že je skvělé, že posbíral v pěti závodech pět umístění na pódiu.

[b]Andreas Kofler[/b] dokázal na závěr letní GP svým soupeřům připomenout, že také s Rakušany se stále musí počítat, byť se svými krajany v létě prakticky nezávodil. [i]„Můj výkon tady v Klingenthalu byl velmi dobrý. Byl jsem schopen předvést lepší skoky oproti tréninku, což je pro mě velmi pozitivní. Minulá sezóna byla u mě plná vzestupů a pádů, ale teď jsem silnější. Těším se na závody v zimě. Tým se opět o něco více sehrál, budeme bojovat společně. Všichni jsme velmi motivovaní,“[/i] poznamenal Kofler, který jako jediný svěřenec Alexandera Pointnera absolvoval tři letní závody.

Olympijská sezona přilákala k návratu [b]Janneho Ahonena[/b] a velezkušený Fin třetím místem ve finále LGP rozhodně potvrdil, že je zpátky ve formě. A bezpochyby bude konkurentem v boji o olympijské medaile svým mladším soupeřům. [i]„Jsem hrdý na to, že jsem dokázal skončit na stupních vítězů. Můj čas přišel dřív, než jsem očekával. Ale zaměřit se chci na zimu a do té doby zbývá udělat ještě hodně práce. Jsem rád, že jsem zpátky a můžu pomoci finskému týmu. Jednoho dne budou Finové opět patřit mezi nejlepší na světě,“[/i] vyřkla odvážnou myšlenku již šestatřicetiletá legenda, která chce Finy vytáhnout z mizérie posledních sezon.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Andreas Wellinger (autor: Simona Horká)