Wolfgang Loitzl: ,,Mám naději na vítězství.“

Ammann, Loitzl a Schlierenzauer jsou hrdiny prvního závodu ve švýcarském Engelbergu. Spokojený je se svými svěřenci i trenér Alexander Pointner. Kromě něho zaznamenal úspěchy i i německý trenér Werner Schuster.

Simon Ammann poprvé ve své dosavadní kariéře zvítězil před domácím publikem. ,, Před rokem se to povedlo Andreasovi, je to zvláštní pocit, když slyšíš tu podporu a vidíš množství vlajících vlajek,“ pověděl nejlepší švýcarský skokan. Na dotaz novinářů, na koho by vsadil v nedělním závodě rychle odpověděl: ,, Jestli bych se měl vsázet o to, kdo vyhraje, vsadil bych na sebe. Rivalové z Rakouska se ke mně však rychle přibližují.“

Na druhý pódiový stupínek doletěl Wolfgang Loitzl. ,,Moje forma jde směrem k Turné nahoru. Simon je jen vělmi těžce k poražení. Již v létě jsme věděli, že je Simon v dobré formě. V Kuusamu jsem byl o 4,4 bodu za ním a dnes jen o 2,2, možná se to podaří už zítra poprvé vyhrát závod SP. Jsem rád, že jsem si od něho zmenšil odstup v celkové klasifikaci SP. Mám naději, že Simona jednou přeskočím a přistanu na prvním místě,“ řekl na konfereci Loitzl.

Gregor Schlierenzauer: ,, Moje skoky nebyly zcela perfektní. Malé chyby mě stály pokaždé několik metrů. S umístěním jsem však velmi spokojený.“ Aby také ne do své bohaté sbírky přidal další pódiové umístění. ,,Chci také srdečně poblahopřát Wolfgangovi. Obzvlášť ve druhém kole zaskákal senzačně a zasloužil si tím druhé místo,“ ocenil Schlierenzauer.

Markus Eggenhofer: ,, Je to absolutně geniální pocit. Dneska jsem si splnil sen. S tím se vyřídily i všechny mé vánoční přání. Těší mě to zvlášť, protože jsem tady v tréningu a minulý víkendu v Pragelatu neskákal tak dobře. Dneska jsem mohl poprvé ve Světovém poháru ukázat moje nejlepší skoky.

Spokojený s výsledky svého týmu je Alexander Pointner ,, Půjdu za mými chlapci s gratulacemi. Jsme velmi dobře připraveni a forma Ammanna už není tak vysoká. První vítězství Loitzla by bylo velmi příjemné, ale před námi je Turné čtyř můstků a tam bude vítězství ještě příjemnější. Těší mě také návrat Koflera. Získal letošní první body za 14. pozici a  poprvé se na jeho tváři objevil úsměv,“ shrnul Pointner.

Martin Schmitt dnes zaznamenal nějvětší vzestup. ,, Podmínky nebyly nejlepší, ale i přes to mohl být skok delší. Můj vztek byl obrovský. Ve finálovém skoku jsem vybil všechnu zlost, která ve mně byla,“ řekl Schmitt. ,, Zvolil jsem velmi agresivní styl nájezdu. To, že se posunu o tolik míst dopředu jsem neočekával. Je to velmi dobrý pocit stát na místě pro leadra,“zakončil Němec.

Pozitivně vypovídal o svých svěřencích také Werner Schuster ,,V prvním kole jsme měli problémy. Tým ukázal jak je namotivovaný, proto jsem spokojený. Martin potřebuje dobré výsledky a teď je na dobré cestě. Michael Neumayer dokázal obnovit své dobré skoky,“ zkomentoval výstup Němců Werner Schuster.

Zdroj: oesv.at, skijumping.pl
Foto: Wolfgang Loitzl (zdroj:skijumping.pl)