Marco Wörgötter: „Thomas Diethart ukázal, že možné je vše“

Dalším ze skokanů, kteří letošní letní sezonu mohou zařadit mezi povedené, je mladý Rakušan Marco Wörgötter. 21letý reprezentant našich jižních sousedů na sebe upozornil dvojími stupni vítězů v courchevelských závodech GP či vítězstvím v domácím Kontinentálním poháru ve Stamsu. Po několika slabších sezonách se tedy opět přihlásil o slovo. O faktorech vedoucích k jeho obrození, situaci v rakouském skoku a plánech do budoucna jsme si popovídali po jednom z posledních letních závodů.

Wörgötter na sebe upozornil již v lednu 2020, kdy při svém debutu mezi elitou v Sapporu rovnou bodoval 22. místem. Od té doby však na podobný výsledek čekal a nebyl ani pravidelnou součástí závodů Kontinentálního poháru. Co stojí za razantním letním zlepšením? „Po loňské sezoně jsem do přípravy vlétl soustředěněji a myslím, že tak tvrdě jsem zatím léto neodtrénoval. Snažím se v tom pokračovat, jít si trpělivě za svým a musím říct, že s průběhem léta jsem spokojen. Konkrétních změn ani tolik nebylo, spíš jsem vylepšil plánování a myslím, že se to zatím vyplácí,“ pochvaloval si rodák ze Sankt Johannu. Rakušané mají obecně velmi mnoho kvalitních skokanů, v čem tkví tajemství jejich úspěchů? „Ani nevím, máme dobré trenéry, kvalitní zázemí a jsme pořád hladoví dosáhnout výš.“

Nemohla chybět otázka na Rakušanovy další plány, které jsou do jisté míry ovlivněny redukcí startovních kvót pro elitní státy: „Doufám, že se mi podaří získat místo ve Světovém poháru v co nejvíce v závodech a tam skákat dobře. Ztráta kvóty je pro nás samozřejmě hodně těžká, protože v týmu máme hodně kvalitních skokanů. Ale všichni se s tím musíme vypořádat. Očekávám tvrdý boj, protože o to jedno místo bude velký zájem,potvrdil příslušník klubu ze slavného Kitzbühelu. Jaké jsou jeho skokanské cíle a které chyby mu v jejich dosažení zatím brání? „Chtěl bych vyhrát Turné čtyř můstků. Thomas Diethart ukázal, že možné je vše (smích). Musím ale určitě zapracovat na letové fázi. Odraz a první třetina letu jsou na dobré úrovni, ale potom ztrácím,“ zakončil náš rozhovor usměvavý rakouský talent.

Foto: Marco Wörgötter (autor: Jan Štěrba)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *