Ziobro: „Můj první titul – nemám slov!“

Sobotní závod SP ve švýcarském Engelbergu musel nadchnout i nezainteresovaného diváka. Příroda si tentokrát dala říct a podmínky byly dlouhým skokům doslova nakloněny. Mnoho favoritů svou roli přesto nezvládlo a dopředu se tak prodrala nová jména. Především vítěz Jan Ziobro všem vyrazil dech, protože svou pozici vedoucího muže klání ustál a poprvé v kariéře zvítězil!

Poláci v posledních letech pravidelně už v létě ukazují velmi dobrou formu, v zimní části sezony se pak většinou spoléhají hlavně na tahouny Kamila Stocha nebo Piotra Żyłu. Dnešní závod ale ukázal, kam až jsou schopni polští skokané v plné síle dojít. Čtveřice zástupců v elitní desítce a dva z toho na nejvyšších pozicích. Ne však Kamil Stoch, ale mladičký [b]Jan Ziobro[/b] dnes pobral nejvíce bodů. A šokoval tím snad i sám sebe: [i]„Tohle je moje první vítězství ve SP. Nemám slov. Když jsem se ráno probudil, řekl jsem si, že by bylo skvělé vyhrát. A ono to fakt přišlo! Po prvním kole jsem byl přesvědčen, že svůj skok dokážu zopakovat. Samozřejmě mi tento den zůstane navždy v paměti.“[/i]

Jeho týmový kolega, mnohem zkušenější [b]Kamil Stoch[/b], však druhé místo určitě bral všemi deseti. A to proto, že mu vyneslo průběžné vedení ve Světovém poháru. [i]„Jsem moc šťastný. Měl jsem pocit, že to dnes bude dobrý den pro polský tým. Byli jsme skvěle připraveni. Nicméně musím přiznat, že až takový úspěch jsem nečekal. Můj první skok ale dobrý nebyl,“[/i] poznamenal Stoch, jenž využil zaváhání sedmadvacátého Gregora Schlierenzauera a oblékl žlutý trikot pro vedoucího muže SP.

Třetím do party na bedně byl dnes [b]Anders Bardal[/b]. Také Nor si třetí místo užil a vysekl poklonu svým soupeřům. [i]„Se svým dnešním výkonem jsem velice spokojen, je však třeba ještě zapracovat na dopadu. To byl také důvod, proč jsem se po skoku tak neradoval. Mnoho skokanů dnes mělo vítr do zad, to je ale jen část toho, co ke skoků na lyžích patří. Teď doufám, že polský tým bude dlouho do noci slavit, abychom je zítra porazili,“[/i] neodpustil si norský sympaťák vtípek na závěr.

Zdroj: skispringen.com
Foto: Jan Ziobro (autor: Simona Horká)