Složení skokanských týmů pro příští sezónu

V posledních dnech ohlásilo několik skokanských reprezentací složení svých týmů pro nadcházející sezónu. Svoji soupisku zveřejnili Rakušané, Němci, Finové, Francouzi a Norové. Podle očekávání se žádné velké překvapení nekoná.

V norském týmu nikoho neudiví, že do reprezentačního družstva se podle očekávání vešli všichni ostřílení borci s výjimkou olympijského vítěze Larse Bystoela, který ovšem prožil tristní sezónu. Mezi reprezentačními skokany stojí i jméno Roara Ljoekelsoeye, který zvažoval konec kariéry:

Anders Bardal
Tom Hilde
Anders Jacobsen
Roar Ljøkelsøy
Sigurd Pettersen
Bjørn Einar Romøren

Severští sousedé Norů Finové si žádné překvapení také nenachystali a i v příští sezoně se budou opírat o osvědčená jména:

Janne Ahonen
Matti Hautamaeki
Janne Happonen
Tami Kiuru
Arttu Lappi
Veli-Matti Lindstroem
Harri Olli

Svůj B tým Finové sestaví až na základě výsledků v letní Grand Prix.

Pekka Niemelä, finský kouč Francouzů, svým vývěrem také nikterak nepřekvapil. Z velmi úzké francouzské základny se do A-týmu dostali tři nejznámější borci

David Lazzaroni
Emanuel Chedal
Vincent Descombes

Zvláštností francouzské reprezentace je to, že nebude mít v záloze žádný B-tým a to z prostého důvodu – nejsou kvalitní skokani. O to, aby zemi galského kohouta dorostli další světoví skokani, se má postarat projekt hlavního trenéra, který chce nechat trénovat juniory s reprezentací, aby sesbírali zkušenosti a v dohledné době obohatili francouzský tým. Ostatní francouzští závodníci budou i nadále objíždět Kontinentální pohár.

Oproti Francouzům si Rakušané mají rozhodně z čeho vybírat, proto si mohou dovolit sestavit čtyři týmy – nejlepší reprezentační družstvo a dál tři skupiny A až C. Jak jsme již informovali, v reprezentačním družstvu chybí Andreas Widhölzl, který se stále zotavuje po operaci a zřejmě nevalné výsledky z letošní sezony ho posunuly až do druhé reprezentační skupiny. Tým Rakušanů:

Národní reprezentační družstvo
Martin Hoellwarth, Martin Koch, Andreas Kofler, Wolfgang Loitzl, Thomas Morgenstern, Arthur Pauli, Gregor Schlierenzauer

Skupina A:
Manuel Fettner, Mario Innauer, Bastian Kaltenboeck, Balthasar Schneider, Stefan Thurnbichler, Andreas Widhoelzl

Skupina B:
Markus Eggenhofer, Daniel Lackner, Roland Mueller, Andreas Strolz, Thomas Thurnbichler, David Unterberger

Skupina C:
Andreas Eibisberger, Michael Hayboeck, Stefan Hayboeck, Johannes Lenz, Martin Machreich, Manuel Poppinger, Florian Schabereiter

Podobně jako Rakušané jsou na tom i Němci. Jsou jedním z národů, který má z čeho vybírat, proto jejich reprezentační družstvo čítá sedm jmen a dalších jedenáct skokanů mají naši východní sousedé v záloze pro béčkový tým:

Reprezentační družstvo:
Michael Uhrmann
Stephan Hocke
Michael Neumayer
Jörg Ritzerfeld
Martin Schmitt
Georg Späth
Christian Ulmer

B-tým:
Bodmer Pascal
Bogner Tobias
Faller Nico
Freund Severin
Horlacher Kevin
Musiol Julian
Schoft Felix
Simon Erik
Wank Andreas
Krauspenhaar Marc
Mechler Maximilian

foto: Můstek v Oslu (archiv)